Nezařazené Novinky

SKUPINA DOBROVOLNÍKŮ SE VRÁTILA Z POBYTU NA UKRAJINĚ

Z dobrovolnického pracovního pobytu na Zakarpatské Ukrajině se vrátila skupinka „vyslanců“ Sdružení SPLAV.

Společně se zástupci dalších 5 zemí jsme se podíleli na úpravě pěších turistických tras v horách Užanského národního parku a na údržbě muzea architektury a tradic v Užhorodě. Kromě práce bylo ale hlavní náplní vzájemné poznávání – našich zemí, jazyka, zvyků, jídel, osobností. Tak jako vždy při těchto příležitostech jsme si uvědomili, že je vždy možné si navzájem porozumět, pochopit se a přátelit, protože jakkoliv jsou naše země zeměpisně vzdálené, máme všichni stejné přání – žít svůj život v klidu a ve zdraví, radostně, užitečně a společně. To je hlavní přínos mezinárodních projektů a my se těšíme na jejich další účastníky!

ukrajina_2021_web