Rubriky
Novinky

5. ROČNÍK Olympiády regionálních znalostí

Připravujeme již 5. ročník Olympiády regionálních znalostí, úspěšné soutěže pro žáky 2.stupně základních škol na Rychnovsku, Dobrušsku a Kostelecku.

1.kolo online 31.10.2023 13-16 h
finále živě 21.11.2023 9-13h

V letošním roce je nám velkou ctí, že do poroty zasedne poprvé dáma, Mgr. Soňa Klímová. Podrobnosti soutěže najdete na našem webu ZDE.

Žáci mohou svá tříčlenná, jakkoliv smíšená, družstva hlásit do 13. 10. 2023 ZDE.

Rubriky
Novinky

Mluvící kolíčky nově v pomůckách k zapůjčení

V pomůckách pro zapůjčení do škol naleznete nově Mluvící kolíčky s funkcí 10 vteřinového záznamu. Sada obsahuje 6 kolíčků, které snadno zvládnou již děti od 3 let. Půjčit si je můžete zdarma na dobu potřebnou k vyzkoušení. Více informací najdete na našem webu.

Pro zapůjčení nás kontaktujte emailem vendula@sdruzenisplav.cz, nebo na tel. 777227492

mluvící kolíčky

Rubriky
Novinky

MAGDALENA GRAMBOVÁ OŽÍVÁ

Že se na Vamberecku paličkují krajky již čtyři století, je všeobecně známo. Kdo ale byla zakladatelka této tradice, a za jakých okolností přišla do zdejšího koutu českého království, to se dozvíte v rámci komponovaného programu, který svou netradiční formou kombinuje mluvené slovo s divadlem a díky výstupům šermířů a dobové hudbě vás plasticky přenese do doby závěru třicetileté války. Doby utrpení a všeobecné bídy ostře kontrastující se společenským vzestupem a leskem života vojenských dobrodruhů deroucích se o slávu. Mezi ně patřil i Kašpar z Grambu, původem z Flander na území dnešní Belgie, který se ze syna mlynáře vyšvihl do hodnosti plukovníka císařské armády a zakoupil vamberecké panství. Jeho žena Magdalena, pocházející z rodu Reichlinů z Meldeggu, se po jeho smrti ujala správy panství a chopila se organizace nového výnosného podnikání – výroby paličkovaných krajek.

Hlavním průvodcem programu je Bohumír Dragoun, experimentální archeolog, popularizátor historie, zakladatel skanzenu Villa Nova v Uhřínově a rozený vypravěč, jemuž zdárně sekunduje soubor Divadelního spolku Zdobničan z Vamberka. Dramatické chvíle napětí do představení vnese Skupina historického šermu Corporal z Hradce Králové a dobu vzniku tradice krajkářství na Vamberecku přiblíží též ukázky raně barokní hudby.

Rubriky
Novinky Upozornění

Blíží se vyhlášení výzvy OP TAK

Na konci září plánujeme v MAS Sdružení SPLAV vyhlásit výzvu k podávání žádostí o dotaci z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), která bude otevřená v průběhu celého října. Cílem výzvy je podpořit automatizaci a digitalizaci malých a středních podniků působících na území MAS Sdružení SPLAV. Míra podpory je 50 % (zbylých 50 % hradí příjemce z vlastních zdrojů). Celkový rozpočet projektu musí být v rozmezí 250 tis. – 2 mil. Kč. Leták se základními informacemi naleznete v příloze, veškeré další dotazy rádi zodpovíme (nada@sdruzenisplav.cz). Stejně tak jsme Vám k dispozici pro konzultaci Vašich projektových záměrů.

Na našich stránkách nyní najdete další podrobnosti zde.

Před vyhlášením výzvy na webu zveřejníme formulář pro zjednodušenou žádost, který nám budou žadatelé podávat spolu s povinnými přílohami.

Rubriky
Novinky Upozornění

Blíží se další výzvy z IROP

Na konci září plánujeme v MAS Sdružení SPLAV vyhlásit další výzvy k podávání žádostí o dotaci z Integrovaného operačního programu (IROP), které budou otevřené v průběhu celého října. Tentokrát se bude jednat o kulturní památky a muzea, sbory JPO II., III. a V. a také o projekty vzdělávání. Dotazy můžete směřovat na adresu  petr@sdruzenisplav.cz. Stejně tak jsme Vám k dispozici pro konzultaci Vašich projektových záměrů.

Na našich stránkách nyní najdete další podrobnosti zde.

Před vyhlášením výzvy zveřejníme formulář pro zjednodušenou žádost, který nám budou žadatelé podávat spolu s povinnými přílohami.

 

Rubriky
Novinky

Vyhlašujeme výzvu PR OPŽP

Dnem 1.9.2023 jsme vyhlásili 1. výzvu programového rámce Operačního programu Životní prostředí v současném programovém období. Od 1.9. do 30.9.2023 můžete podávat žádosti pro aktivitu Snižování energetické náročnosti veřejných budov a veřejné infrastruktury prostřednictvím datové schránky či poštou na adresu MAS Sdružení SPLAV, Javornická 1560, 516 01 Rychnov n. Kn.

Kontaktní osoba: Petr Hudousek, kontakty

Více informací najdete v otevřených výzvách OPŽP

Rubriky
Novinky Upozornění

Zveme vás na expedici do Polska

Srdečně vás zveme na celodenní expedici do Polska v sobotu 16. září 2023, kde nám bude průvodcem kolega Petr Hudousek. Podíváte se na nesmírně zajímavá místa:

Bílá Voda:

Kamieńiec Ząbkowicki:

Ząbkowice Śląskie:

Bardo:

Více informací naleznete v pozvánce.

Přihlášky, prosím, směřujte na email vendula@sdruzenisplav.cz.
Cena expedice je 400 Kč, pro členy MAS 300 Kč.
Můžete také sdílet událost na našem Facebooku

Těšíme se na viděnou!

 

Rubriky
Novinky

Netradiční Valná hromada MAS

Netradiční valná hromada MAS Sdružení SPLAV se uskutečnila 14.7.2023 v polských Krosnowicích. Byla výjezdní a proběhla na statku Rankerov manželů Krechových, kteří představili svoje pěstební postupy, rodinný minipivovar, moštárnu a jídla z vlastních surovin. Manželé Krechovi jsou totiž vítězi celostátní polské soutěže v přípravě pokrmů.

 

Rubriky
Novinky Upozornění

Seznam vybraných a nevybraných ŽOD z 7. výzvy PR PRV

Zveřejňujeme seznam vybraných a nevybraných Žádostí o dotaci podaných do 7. výzvy  z Programového rámce programu rozvoje venkova MAS Sdružení SPLAV.

Najdete ho ZDE, nebo také v záložce Výběr projektů  a Uzavřené výzvy PRV.

Rubriky
Novinky

Zelená obec roku 2023

Máme velkou radost, že naše obec Záměl získala třetí místo v soutěži ČSOB Zelená obec roku v kategorii do 1000 obyvatel a získala také jedinou speciální cenu za Sociální​ počin roku. Ocenění převzal pan starosta Josef Novotný spolu s našimi kolegyněmi ze Zahrady Dobromysl 15.6.2023 v Praze. Součástí zahrady je Komunitní centrum v Záměli. Více informací, fotografie a hlavně krásné video najdete na zde