Rubriky
Novinky

Máme vítěze videosoutěže!

Včera 29. 2. jsme vyhlásili výsledky videosoutěže! Na všechna videa se můžete podívat zde.

Rubriky
Upozornění

Vyhlašujeme další výzvy IROP

Dnešním dnem vyhlašujeme dvě výzvy Programového rámce Integrovaného regionálního operačního programu Cestovní ruch a Veřejná prostranství. Termín příjmu žádostí je 6.3.-15.4.2024.

Více informaci najdete v připravovaných výzvách IROP.

Rubriky
Novinky

Středy v Záměli

Milí přátelé,

zveme vás na pravidelné středeční setkávání v komunitním centru v Záměli. Celodenní program se skládá ze

  • svépomocné konverzace mírně a středně pokročilých angličtinářů od 9.30,
  • setkávání turistů a cestovatelů od 10.30,
  • milovníků knih od 13.30 a
  • luštitelů od 15.00.

Ale pokud máte čas, přijďte třeba na celý den, nabízíme kávu, čaj, knihy i klidné posezení uvnitř či na naší přírodní zahradě. Začínáme 21.2.! Informace: Kateřina Holmová, tel. 732 578 889, katerina@sdruzenisplav.cz.

foto cestovatele

Rubriky
Upozornění

Připravujeme nové výzvy IROP

Připravujeme nové výzvy na podávání žádostí o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Pokud máte ve své obci plány týkající se veřejných prostranství, nebo cestovního ruchu, můžete s námi své záměry konzultovat, či začít studovat pravidla. Více informací naleznete zde.

Rubriky
Upozornění

Seznam přijatých ŽOD 8. výzva PR PRV

Zveřejňujeme seznam přijatých žádostí o dotaci do 8. výzvy Programového rámce Programu rozvoje venkova MAS Sdružení SPLAV.
Seznam přijatých ŽOD na MAS Sdružení SPLAV 8. výzva

Další informace o uzavřených výzvách PR PRV najdete ZDE

Rubriky
Novinky

20 let MAS: Poznáte obce na území MAS?

Pokud si chcete prověřit znalosti, zda-li poznáte obce na území naší MAS, můžete v kvízu zde, kde je 20 otázek a právě 20 let bude také v prosinci naší MAS !! 20 let MAS kvíz

Rubriky
Novinky

POZOR, POZOR, Vyhlašujeme videosoutěž o cestu do Bruselu!!

„Proč volit EU?“ je téma naší videosoutěže pro všechny studenty a studentky středních škol z našeho regionu, kterou organizujeme v rámci mezinárodního projektu From the Ground up. Vítěz od nás získá cestu do Bruselu s doprovodem. Chcete se zúčastnit?
– vytvořte dvoučlenný tým a registrujte se zde:
– natočte max. minutové video v angličtině, které bude o tom, proč být součástí EU, proč se aktivně zapojovat do veřejného celoevropského dění, nebo proč se zajímat o volby (nejen) do Evropského parlamentu
– zašlete ho do 16. 2. 2024 na e-mail nada@sdruzenisplav.cz
Výsledky soutěže vyhlásíme on-line 29. 2. 2024 – odkaz pro připojení vám předem zašleme.

 

Rubriky
Novinky

Nové mezinárodní projekty

Od ledna 2024 zahájilo Sdružení SPLAV realizaci dvou nových projektů.
Projekt Nature of being in Nature jsme připravili pro ty z vás, kdo rádi chodíte do přírody, i pro ty z vás, kdo přírodu raději pozorujete z bezpečné vzdálenosti. Formou cyklu přednášek, besed a setkání s patrioty a znalci Rychnovska bychom vám chtěli blíže a podrobněji popsat, co všechno je v krajině a přírodě kolem nás zajímavého, vyjímečného a cenného a následně vám to během krátkých i delších vycházek a výletů do okolí ukázat. Cyklus přednášek zahájíme již v únoru či březnu a do přírody se vydáme hned zjara, abychom vám stihli dát všechny zajímavé tipy a ukázat vše důležité třeba pro vaše letní putování. O podrobnostech vás budeme informovat průběžně zde nebo na emailu: katerina@sdruzenisplav.cz, a už se na vás moc těšíme!

Projekt From the Ground up! je zaměřen na úplně na jiné téma. Zajímáte se o volební systémy, kampaně, politické strany a situaci v dalších evropských zemích? Chcete vědět víc o Evropské unii a jejich kompetencích? Tak to jsou aktivity projektu vhodné právě pro vás! Prostřednictvím on-line besed, přednášek, prezentací a diskuzí odborníků ze 14 evropských zemí se můžete dozvědět spoustu informací na toto téma ať už v pohodlí domova nebo ve třídě se spolužáky. Ozvěte se nám (katerina@sdruzenisplav.cz) a my vás pozveme mezi účastníky! Začínáme už v únoru!

Rubriky
Novinky

Projekt Komunitní aktivity I. – co vás zajímá?

Projekt Komunitní aktivity I., který Sdružení SPLAV společně s partnery realizuje v pěti obcích Rychnovska vstoupil do své druhé třetiny.
Rádi bychom v dalším období veřejnosti nabídli rozšíření dosavadních aktivit, zejména v zapojených komunitních centrech v Záměli a Bartošovicích v Orlických horách. Dejte nám vědět, co vás zajímá!
Chcete se vzdělávat, diskutovat, bavit se? Potřebujete pomoci se školními úkoly vašich dětí, chcete si připomenout zapomenuté věty v angličtině, chcete se naučit nové výtvarné techniky, poradit se o výchově dětí, rodinném soužití, vlastních pocitech? Nebo si jen chcete popovídat s dalšími knihomoly, cestovateli, turisty, zahradníky, hospodyňkami? To všechno vám můžeme zdarma nabídnout!

Těšíme se na vaše nápady a hlavně na setkání s vámi!

Kateřina Holmová (katerina@sdruzenisplav.cz, tel.732 578 889).

Rubriky
Novinky Upozornění

Vyhlašujeme 8. výzvu PR PRV

Dne 20.12.2023 otevíráme 8. výzvu Programového rámce Programu rozvoje venkova. V rámci této výzvy otevíráme Fichi 12 Nezemědělské podnikání. Celková alokace na výzvu je 894 665 Kč.

Více informaci najdete v otevřených výzvách PRV.

Zveme vás na školení: 3.1. 2024 Pozvánka školení 3.1.2024