Nabídka vzdělávacích programů

Co vám můžeme na Zahradě Dobromysl nabídnout?

Rádi bychom vás pozvali k nám a nabídli vám různé zahradnické a zahradně terapeutické aktivity.

Pro koho jsou aktivity zahradní terapie určeny?

• Pro klienty různých organizací věnujících se sociální práci (osoby s kombinovaným postižením – tělesným i mentálním, osoby s duševním onemocněním, postižené civilizačními chorobami, osoby pečující o osobu blízkou, pro seniory).
  • Pro sociální pracovníky, pro pedagogické pracovníky – ukázky aktivit, které je možné s klienty nebo žáky na zahradě realizovat.
  • Pro žáky mateřských, základních i speciálních škol – více viz Nabídka pro školy.
  • Pro jednotlivce, kteří rádi tráví čas v přírodě a dle svých možností a schopností jsou ochotni pomoci s údržbou zahrady.
  • Pro skupiny lidí, kteří chtějí využít prostor přírodní zahrady pro své aktivity.
  • Pro organizace, firmy a společnosti, které hledají zajímavá místa pro setkávání svých zaměstnanců nebo například pro pořádání teambuildingů apod.

Co můžeme na Zahradě Dobromysl nabídnout školním kolektivům?

Pro děti z mateřských a žáky ze základních škol i víceletých gymnázií i studenty ze středních škol jsme připravili několik výukových programů přizpůsobených věku a ročnímu období. Tyto programy mohou vhodně doplnit školní vzdělávací program, zejména výuku pracovních činností, prvouku nebo přírodopis. Děti a žáci se přirozenou a hravou formou seznámí s ekologickou formou zahradničení, péčí o půdu a údržbou přírodní zahrady a zároveň si rozšíří své znalosti a vědomosti o přírodě a jejích zákonitostech.

Nabídka programů pro školy:

Kdo se vám bude věnovat?

Náš tým je sestaven ze zkušených zahradních terapeutek, psychoterapeutky a zahradnice.
Snažíme se připravit program vždy na míru a podle potřeb různých klientů tak, abychom společně strávený čas na zahradě využili co nejlépe.

Kde nás najdete?

Zahrada Dobromysl sídlí v Záměli č. 51 (bývalý statek u Kašparů), ve směru od Záměle na Doudleby nad Orlicí je to druhá odbočka mezi poli. Statek se nachází blízko řeky Divoká Orlice, na cyklostezce z Potštejna do Doudleb nad Orlicí. Od vlakové zastávky Záměl je to asi půl hodiny cesty.