Podrobnosti

Projekt KWC (Karpatian Woodcraft center) je projekt realizovaný ve spolupráci se Slovenskými, Maďarskými a Rumunskými partnery během roku 2022.

Jeho hlavním cílem je sdílení zajímavých dovedností, znalostí a technik napříč těmito zeměmi. Aktivity jsou nejrůznějšího charakteru, rukodělné i zážitkové, zaměřené na přírodu i tradice. Všechny ale mají jednotný cíl, naučit účastníky něco nového, užitečného a nabídnout tak nové možnosti ke trávení volného času, nebo i jen k lepšímu porozumění našim blízkým sousedům.

V praxi proběhla nejprve vzájemná setkání ve všech jednotlivých zemích, kde se účastníci naučili právě tyto nové aktivity, které potom dále realizovali doma, aby otestovali jejich realizovatelnost v jiných podmínkách. Na základě toho byly tedy realizovány tři akce pro mládež na Rychnovsku, kde k tomuto testování došlo. Mládež se pobavila, naučila nové věci a my díky tomu vypilovali jednotlivé aktivity a sestavili z nich celistvý celodenní a dvoudenní program. Tento program vychází z aktivit všech čtyř zemí, je vyzkoušený a upravený tak, aby dobře fungoval a byl realizovatelný kýmkoliv dalším.

Na zmíněný program se můžete podívat v aktivitách.