Aktivity v České republice pro veřejnost:

1. Vzdělávání – 2x cyklus přednášek a besed
    Témata: Poznávání přírody, poznávání krajiny, historie regionu, bezpečnost,
  2. Zkoušení – 2x cyklus vycházek a výletů
    Témata: poznávání regionu, bezpečný pohyb v přírodě, orientace, přežití
  3. Sdílení – konference Turistika
    Program: hvězdicový pochod, táborák, přednášky, besedy, workshopy

Pozvánky ke stažení:

• POZVÁNKA všechny přednášky
  • POZVÁNKA všechny výlety
  • POZVÁNKA přednáška – Záměl  4.4. 2024 / Pobyt, orientace, první pomoc a přežití v přírodě
    Jan Antonín Půlpán Komunitní centrum Záměl
  • POZVÁNKA přednáška – Sokolovna Vamberk  11. 4. 2024 / Zajímavá, ale polozapomenutá místa regionu (krajina plná příběhů)
    Bohumír Dragoun, Vladimír Homolka, Petr Hudousek Sokolovna Vamberk
  • POZVÁNKA přednáška – Rokytnice Sýpka 18. 4. 2024 / Život lidí na Orlických horách – prostí lidé, velké příběhy
    Jiří Mach, Bohumír Dragoun Muzeum Sýpka Rokytnice v O.h.
  • POZVÁNKA přednáška – Solnice  25. 4. 2024 / Přírodou Orlických hor
    Vladimír Homolka, Bohumír Dragoun Kulturní dům Solnice
  • POZVÁNKA čundr  27-28.4. 2024 /Čundr pro mladé i starší začátečníky – Parta ostřílených čundráků vás vezme na nenáročnou trasu Orlickými horami se společným přespáním „pod širákem“. Můžete se těšit na společnou večeři připravenou na ohni, ukázky trampských dovedností, tvoření z přírodnin, trampské písně s kytarou a mnoho dalšího. Sraz v Deštném v Orlických horách v 9.15 před hotelem Národní dům
  • POZVÁNKA výlet Orlické hory 18. 5. 2024 / Trasa: 8:00 žel.stanice Rychnov nad Kněžnou – Solnice (klášter) –
    Deštné v O.h. (Muzeum řemesel a zimních sportů, kostel sv. Matouše, Masarykova chata na Šerlichu,škola) – Bedřichovka a Trčkov (Trčkovské louky) – Orlické Záhoří (kostel sv. Jana Křtitele, hřbitov) – Černá Voda – Neratov (kostel Nanebevzetí Panny Marie, Poutní dům, pivovar) – Vrchní Orlice (kostel sv. Jana Nepomuckého) – Rokytnice v O.h. (muzeum Pevnost Hanička, muzeum Sýpka, expozice Výtopna) – Rychnov nad Kněžnou.
  • POZVÁNKA čundr  1.- 2.6. 2024 / Čundr pro pokročilejší – Dvoudenní putování údolím říčky Kněžné zaměřené na schopnost vnímat přírodní prostředí, porozumět mu a pohybovat se v něm jako doma.