icon_white_mail
icon_white_search
icon_white_tree
icon_white_home

CZE  

SDRUŽENÍ SPLAV, Z.S.

info@sdruzenisplav.cz     +420 732 578 889


Aktuální výzvy MAS


Formuláře žádostí:


SZIF–Portál farmáře MS2014+

Řídící orgány:


obr

obr
obr
obr
obr

obr
obr

Tvořivost, podnikavost a iniciativa

  

V rámci této oblasti máme připraveny a realizujeme tyto aktivity:

 

  • Provazování vzdělávání s životem po škole 

stáhněte si zde Dokument Karta_4.1.1..pdf

 

  • Podnikatelská akademie

stáhněte si zde Dokument Karta_4.1.2..pdf

 

  • Projektové dny v zahradě – laboratoř iniciativy

stáhněte si zde Dokument Karta_4.1.3..pdf

 

 

AKTUÁLNĚ!

 

PODNIKATELSKÁ AKADEMIE

 

Ve dnech 26. 10., 2. 11. a 9. 11. 2021 uspořádalo Sdružení SPLAV, z.s. ve spolupráci s JA CZECH vzdělávací program PODNIKATELSKÁ AKADEMIE pro žáky druhého stupně základních škol na Rychnovsku aneb „ZAŽIJ PODNIKÁNÍ NA VLASTNÍ KŮŽI“. Tři projektové dny se odehrály v základní škole ve Vamberku, Voděradech a Rokytnici v O. h. Programem prošlo 106 žáků ze základních škol ve Vamberku, Skuhrově n. B., Javornici, Rokytnici v O.h. a Voděradech, zúčastnilo se ho 7 pedagogů a tématy žáky provedlo 8 mentorů.

 

Jsme nadšení, že máme v našem regionu základní školy podporující své žáky v podnikavosti a podnikání a snaží se jim více otevřít možnosti a prohloubit jejich vzdělání v oblasti finanční gramotnosti, na které se JA Czech primárně zaměřuje.

 

Třetí projektový den se připojila pěti členná odborná porota složená z osobností regionu, v čele se starostou města Rokytnice v O. h. panem Bc. Petrem Hudouskem, která hodnotila žákovské nápady na podnikání, tzv. Innovation Camp. Zadání znělo“ Vymyslete INOVATIVNÍ A KREATIVNÍ podnikání v oboru, který je vám blízký. Využijte všechny znalosti a dovednosti z předchozích 2 školení Podnikatelské akademie“.

 

VÝSLEDKY

Soutěžní kategorie: TOP FIRMA RYCHNOVSKA

1. DOU.CZ, ZŠ Vamberk

2. NONSTOP PŮJČOVNA „U7“, ZŠ Rokytnice v O. h.

3. TVOJE LÁHEV, ZŠ Vamberk

 

Soutěžní kategorie: TOP INOVACE

1. AUTIN, ZŠ Skuhrov n. B.

 

Soutěžní kategorie: TOP PREZENTACE

1. BISTRO U BAMBUSU, ZŠ Rokytnice v O. h.

 

Musíme říci, že žáci byli velmi šikovní a část z nich překonala veškerá naše očekávání v nadšení, logickém myšlení, všeobecném i ekonomickém přehledu a kreativitě. Jsme za toto velice rádi a věříme, že celá tří denní akce zanechá ve všech nejen vzpomínky, ale i vědomosti a zkušenosti, které využijí ve svém životě. Pedagogové ze zúčastněných škol obdrželi ucelený program a materiály pro výuku podnikavosti a mohou všechny informace předávat dalším studentům.

 

Podnikatelská akademie je financována z Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání II. v SO ORP Rychnov nad Kněžnou a je pro všechny žáky i učitele byla ZDARMA.