Enklávy života

ENKLÁVY ŽIVOTA (ENCLAVES OF LIFE)

2020-1-CZ01-KA205-077463

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROJEKTU:

Program: ERSAMUS+, KA2

Trvání projektu: 6/2020 - 3/2023

Žadatel: Sdružení SPLAV, z.s.

Partneři: MAS Western Harju Partnership (Estonsko), Polish Ecological Club Gliwice Chapter (Polsko)

Kontaktní osoba: Kristina Garrido, Petr Kulíšek, Kateřina Holmová

Tým: Kristina Garrido, Petr Kulíšek, Kateřina Holmová, Bohumír Dragoun, Václav Vašek, Jiří Stibral, Adam Kučera, Ladislav Čepelka, Rudolf Remeš, Martin Exner, Helena Hejnová, Viktor Hejna, Luděk Hojný

Podrobnosti o projektu klikni

AKTIVITY PROJEKTU:

Akce:

Porada partnerů v České republice  11-12/2020

Porada partnerů v Estonsku - 3/2021

Lesní workshop v České republice 1 - 2021

Lesní workshop v Polsku 1 - 2021

Lesní workshop v Estonsku 1 - 2021

Porada partnerů v Polsku - 11/2021

Porada partnerů v Estonsku - 5/2022

Lesní workshop v České republice 2 - 2022

Lesní workshop v Polsku 2 - 2022

Lesní workshop v Estonsku 2 - 2022

Porada partnerů v České republice - 11/2022

Lesní seminář v Estonsku - 9/2021

Lesní seminář v Polsku - 3/2022

Konference Lesní filosofie pro krajinu a malé vlastníky lesa v České republice - 2/2023

Výstupy:

Metodická příručka Průvodce tvorbou pestrého lesa

Lesní karty

Webová aplikace Průvodce tvorbou pestrého lesa

Pilotní lesní pozemky

SOUVISEJÍCÍ TÉMATA A ODKAZY:

www.infoolese.cz, www.lesoskolky.cz, www.nelenprozelen.cz, www.zakonyprolidi.cz, www.lesnimysl.cz

AKTUÁLNĚ:

16. 10. 2020

Pracovní setkání nad Průvodcem pestrého lesa. Pokračování vytváření osnovy příručky. Po poradě s partnery změna přístupu a zaměření na výsledný stav lesních pozemků. Jaké varianty cílových lesů chceme v příručce mít? Vytváření matice výchozích a cílových stavů. Rozdělení jednotlivých částí a kapitol ke zpracování konkrétním osobám.

7. 10. 2020

Online porada s partnery. Diskuze nad osnovu Průvodce pestrého lesa. Rozbor jednotlivé části a jejich doplnění. Struktura. Návrh estonských partnerů zohlednit v osnově Ekosystémové služby a osnovu provazovat již v této fázi s webovou aplikací.

23. 9. 2020

Online porada s partnery. Představení prvního návrhu osnovy Průvodce pestrého lesa a první verze Lesní karty, která byla cvičně vyplněna v terénu, partnerům. Diskuze o pilotních pozemcích a možnostech uskutečnění zahajovací porady ještě v letošním roce. Administrativní otázky.

17. 9. 2020

Terénní průzkum v Dobřanech a třetí porada týmuNávštěva a terénní průzkum pilotní lesní plochy v Dobřanech. Pasport současného stavu, rozhovor s majitelem o jeho přáních a vizích, zpětná vazba od odborníků. Představení návrhu osnovy příručky celému týmu, diskuze.

7. 9. 2020

Pracovní setkání nad Průvodcem pestrého lesa. Tvorba osnovy. Diskuze nad obsahem příručky, rozsahem, členění kapitol a harmonogramem prací.

24. 8. 2020

Online porada s partnery. Administrativní otázky a harmonogram.

6. 8. 2020

Online porada s partnery. Zahajovací porada s partnery. Seznámení se s týmy partnerů, sumarizace aktivit a výstupů projektu.

24. 7. 2020

Terénní průzkum v Uhřínově pod Deštnou a druhá porada týmu. Návštěva a terénní průzkum pilotní lesní plochy v Uhřínově. Rozhovor s majitelem o jeho přáních a vizích, zpětná vazba od odborníků. Diskuze nad aktivitami projektu.

4. 6. 2020

První porada týmu v Muzeu zimních sportů a řemesel v Deštném v Orlických horách. Představení tématu lesa, historie a vývoj lesní krajiny v Orlických horách a Podorlicku. Představení projektu, jeho aktivit a výstupů. Požadavky na jednotlivé role. Harmonogram a další kroky. Prezentace pilotních lesních pozemků.

12. 5. 2020

Zahajovací porada. Vytváření týmu, oslovení relevantních osob, administrativní otázky.