Archiv aktualit

19.09.2017
SDRUŽENÍ NERATOV - KURZ STAVĚNÍ Z NOSNÉ SLÁMY
Sdružení Neratov pořádá v termínu 3. - 8.10. intenzivní kurz stavění z nosné slámy v areálu Albertina v Žamberku. Účastníci si doslova osahají postupy stavění hrubé stavby domu a zjistí jak na tepelnou izolaci z balíků slámy. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pro profesionály v oblasti stavění.
VÝZVY PR IROP - ŠKOLENÍ PRO ŽADATELE
Zveme všechny zájemce z území MAS na školení k prvnímu kolu výzev Programového rámce Integrovaného regionálního operačního programu, které se bude konat dne 10.10.2017 od 9.00 v zasedací místnosti č. 200 MěÚ v Rychnově n/K: Budou podány informace k výzvě 1 - Ekologická a bezpečná doprava, výzvě 2 - Výchova a vzdělávání, investice, výzvě 3 - Sociální služby a komunity, investice a výzvě 4 - Řešení krizových situací. Účastníci budou seznámeni i se zásadami přípravy žádosti v systému ISKP14+, postupem registrace do systému, postupem získání elektronického podpisu a dalšími nezbytnými podmínkami podání žádosti o podporu a následné realizace projektu. Účast na školení je bezplatná, podrobný program bude zveřejněn na www.sdruzenisplav.cz pod záložkou Aktuální výzvy.
VÝBĚR PROJEKTŮ PR ZAMĚSTNANOST
Dne 6.9.2017 zasedala Výběrová komise MAS k hodnocení žádostí přihlášených do výzvy Sdružení SPLAV-Sociální služby a komunity-neinvestice (I.) a Sdružení SPLAV-Prorodinná opatření (I.). Detaily hodnocení žádostí jsou uvedeny dále. Projekty, které splnily podmínky věcného hodnocení postupují do fáze výběru projektů, která proběhne dne 21.9.2017 na zasedání Programového výboru MAS.
28.08.2017
FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP - TÝDEN PLNÝ FOCENÍ
V týdnu od 21.-25.8. jsme v rámci mezinárodního projektu Sense of Light (Vnímání světla) uspořádali fotografický workshop. Přijeli lektoři i studenti z partnerských organizací a zúčastnila se více než dvacítka místních mládežníků, pracovníků s mladými i nadšených dospělých. Fotila se krajina, portréty, zátiší, kulturní památky, Škodovka, makro a mnoho dalšího. Fotilo se venku, ve fotografickém ateliéru, v historických interiérech. Fotili se lidi, zvířata, objekty. Fotografie se vybírali, rozebírali, editovali a upravovali. Bylo toho hodně, bylo to náročné a strašně prima. Děkujeme všem za účast a pomoc s organizací. Připravujeme film o workshopu, tak zatím jen malý náhled:
13.07.2017
VYBRANÉ PROJEKTY PRV
Na svém zasedání dne 12.7.2017 rozhodl Programový výbor Sdružení SPLAV o podpoře projektů podaných v rámci 1. výzvy PR PRV. Z celkového počtu 16 přijatých žádostí bylo podpořeno 15 projektů. Všem úspěšným žadatelům přejeme trpělivost s realizací projektů a mnoho radosti z jejich výsledků!
27.06.2017
VÝZVA Č. 02 16 032 BUDOVÁNÍ KAPACIT PRO ROZVOJ ŠKOL II
Dne 20.6.2017 MŠMT vyhlásilo výzvu Budování kapacit pro rozvoj škol II. Tato výzva trvá do 29.9.2017. Minimální výše podpory - 3 mil. Kč. Více na http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy-1/obecna-cast-pravidel-pro-zadatele-a-prijemce ...
27.06.2017
ŽIJEME SPOLU V ORLICKÝCH HORÁCH
Znáte portál Žijeme spolu v Orlických horách? Webový komunitní portál provozuje e-shop a iniciuje a podporuje řadu aktivit na podporu místních výrobců. Přečtěte si zajímavý článek od Elišky Hufové!
23.05.2017
PRODLOUŽENÍ VÝZVY PR OPZ
Upozorňujeme zájemce o účast v otevřených výzvách Programového rámce OPZ: Sociální služby a komunity-neinvestice a Prorodinná opatření, že termín příjmu žádostí o dotaci byl prodloužen do 14.7.2017, 12:00. Přijďte za námi s vašimi záměry! Nabízíme konzultace a pomoc se zpracováním žádostí.
09.05.2017
NÁVŠTEVA Z ESTONSKA
V minulém týdnu navštívila nás navštívila naše dlouholetá partnerská MAS Jarva Development Partnership z Estonska. Po dlouhé době jsme viděli některé milé tváře z předchozích společných projektů a poznali jsme i nového předsedu MAS. Navštívili jsme Podorlický skanzen v Krňovicích a pak jsme se jeli podívat na projekty v Synkove-Slemeně: Ovocná stezka, Chlebová pec, Multifunkční sportoviště a Opěrné konstrukce v Sadech Synkov. Následovalo příjemné posezení s občerstvením v Synkově a společná večeře. Druhý den jsme se rozloučili v pěstitelské pálenici v Brocné. Setkání bylo tentokrát krátké, ale jistě ne poslední, protože zájem o spolupráci v tomto období je oboustranný! Děkujeme do Synkova za vřelé přijetí!