Archiv aktualit

SETKÁNÍ PRACOVNÍCH SKUPIN A VEDENÍ ŠKOL V MAP 2
MAP 2 na Rychnovsku začne setkáním pracovních skupin a nových zájemců o proces místního akčního plánování ve čtvrtek 26. dubna v rychnovském gymnáziu. Chcete se dovědět, co se v území plánuje na příští čtyři roky a spoluvytvářet tento plán? Přijďte se podívat! 17.-18. května se pak setkají ředitelé a zástupci škol v Rampuši. Více informací v pozvánkách.
ZASEDÁNÍ VALNÉ HROMADY
Srdečně zveme všechny členy a příznivce Sdružení SPLAV, z.s. na zasedání Valné hromady, které proběhne v úterý 24.4.2018 od 16 hodin v sále hotelu v Neratově. Před zahájením zasedání proběhne od 15 hodin prohlídka nově otevřeného pivovaru v Neratově. Občerstvení tradičně zajištěno. Těšíme se na shledanou!
03.04.2018
VÝZVY OPZ - PŘIJATÉ PROJEKTY
Výzvy Prorodinná opatření (II.) a Zaměstnanost (I.) byly v pátek 30.3. uzavřeny. Celkem bylo přijato 7 projektů - 5 do výzvy Prorodinná opatření a 2 do výzvy Zaměstnanost. Nyní bude probíhat hodnocení formálních náležitostí a přijatelnost v rámci kterého mohou být žadatelé vyzváni k doplnění chybějícího či upřesnění některých textů. Současně probíhá hodnocení projektů nezávislými experty. Následovat bude věcné hodnocení a výběr projektů Výběrovou komisí a Programovým výborem MAS Sdružení SPLAV. Děkujeme za váš zájem!
28.03.2018
WORKSHOP - ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ
Srdečně vás zveme na jednodenní fotografický workshop, který pořádáme v ramci projektu Sense of Light ve spolupráci se SPSel-it Dobruška. Sejdeme se v sobotu 28.4. v 9 hodin před budovou Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií a pod vedením Jardy Mužíka si každý vybere několik svých fotografií, které se budeme učit upravovat ve Photoshopu. Ve finále zjistíme, jak na předtiskovou přípravu a 1-2 fotografie každého účastníka vytiskneme a nakašírujeme na desky formátu A3. Vysledné fotografie budou využity k prezentaci projektu v regionu. V případě zájmu bude možné si vyrobit fotografii také pro vlastní potřebu za poplatek 300 Kč. Účast na workshopu je zdarma. V případě zájmu pište na email: kristina@sdruzenisplav.cz nebo volejte: +420 603 383 527. Kapacita workshopu je 15 osob. Tesime se na vas!
26.03.2018
PR PRV - VYHLÁŠENÍ 2. VÝZVY, ŠKOLENÍ PRO ŽADATELE
Sdružení SPLAV, z.s. vyhlásilo dne 26.3.2018 2. výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu do opatření Programového rámce PRV. Školení pro žadatele proběhne 28.3.2018 od 9:00 v kanceláři MAS Sdružení SPLAV v Rychnově nad Kněžnou. Celková alokace je 9.085.614 Kč. Žádosti o dotaci je možné předkládat v rámci těchto fichí: F9 Zemědělské podniky – alokace 3.987.200 Kč, F10 Zemědělské produkty – alokace 2.000.000 Kč, F11 Infrastruktura v lesích – alokace 550.000 Kč, F12 Nezemědělské podnikání – alokace 973.000 Kč, F13 Neproduktivní investice v lesích – alokace 1.450.000 Kč, F15 Krátké řetězce – alokace 125.000 Kč. Konzultace jsou možné kdykoliv po telefonické domluvě v naší kanceláři v Rychnově nad Kněžnou.
20.03.2018
SPOLU-PRACUJEME, SPOLU SE SPLAVEM NA ÚP
Ve dnech 19.-20.3. proběhla pod záštitou Úřadu práce v Rychnově nad Kněžnou prezentace projektu ´Spolu-pracujeme, spolu se SPLAVem´. Na pozvání pracovnic ÚP si prezentaci přišlo vyslechnout 20 uchazečů o zaměstnání. Zástupkyně Sdružení SPLAV Kateřina Holmová, Ilona Mikušová a Iva Rázková představily organizaci a činnost MAS, dosavadní projekty, vysvětlily pojem zahradní terapie a podrobně popsaly cíle a aktivity zahajovaného projektu. Několik účastníků podepsalo na místě Dohodu o účasti v projektu, další se o účasti teprve rozhodují. První běh společného motivačního kurzu bude zahájen 17.4. Přijďte mezi nás! Aktivity jsou určené nezaměstnaným osobám se zdravotním handicapem či jiným zdravotním omezením nebo pečujícím o osobu blízkou. Máme připravený měsíční motivační kurz, individuální poradenství, terapii EEG Biofeedback a pracovní terapii v zahradě na zámku v Doudlebách nad Orlicí. Dále nabízíme součinnost při vyhledávání pracovního místa a možnost práce na zkoušku po dobu 3 měsíců na zkrácený úvazek. Účastníkům budou propláceny náklady na dopravu a zajištěno stravování. Prezentace:
09.12.2017
UKONČEN PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ - PR IROP ŘEŠENÍ KRIZOVÝCH SITUACÍ
Dne 8.12. ve 12:00 byl ukončen příjem žádostí o dotaci podávaných v rámci výzvy Sdružení SPLAV - IROP-řešení krizových situací I. Celkem byly přijaty 2 žádosti. Podané žádosti budou posuzovány při kontrole formálních náležitostí, přijatelnosti a věcného hodnocení. Žadatelé budou o výsledcích jednotlivých hodnocení průběžně informováni. Ukončení hodnocení a výběru žádostí orgány MAS předpokládáme ne konci ledna 2018. Po ukončení výběru budou žádosti předány na Centrum pro regionální rozvoj v Hradci Králové k závěrečnému ověření způsobilosti. Všem žadatelům děkujeme a přejeme hodně úspěchů při hodnocení žádosti a realizaci záměrů!
UKONČEN PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ - PR IROP
Dne 30.11. v 12:00 byl ukončen příjem žádostí o dotaci podávaných v rámci výzev Sdružení SPLAV-IROP-Ekologická a bezpečná doprava I., Sdružení SPLAV-IROP-Výchova a vzdělávání-investice I. a Sdružení SPLAV-IROP-Sociální služby a komunity-investice I. Celkem bylo přijato 8 žádostí. Podané žádosti budou posuzovány při kontrole formálních náležitostí, přijatelnosti a věcného hodnocení. Žadatelé budou o výsledcích jednotlivých hodnocení průběžně informováni. Ukončení hodnocení a výběru žádostí orgány MAS předpokládáme ne konci ledna 2018. Po ukončení výběru budou žádosti předány na Centrum pro regionální rozvoj v Hradci Králové k závěrečnému ověření způsobilosti. Všem žadatelům děkujeme a přejeme hodně úspěchů při hodnocení žádosti a realizaci záměrů! Seznam přijatých projektů: